Nasz zespół

Zespół SpotData tworzą ekonomiści i osoby doświadczone w pracy w mediach. Łączymy dzięki temu kompetencje w obszarze analiz i wizualizacji danych oraz tworzenia materiałów dziennikarskich i komunikacyjnych.

Ignacy Morawski szef SpotData, dyrektor działu raportów i analiz

Ignacy Morawski w 2017 roku znalazł się na liście New Europe 100, wyróżniającej najbardziej innowacyjne osoby Europy Środkowej, publikowanej przez "Financial Times". Przez wiele lat pracował jako ekonomista w sektorze bankowym, gdzie zajmował się prognozami makroekonomicznymi. Był ekonomistą, a później głównym ekonomistą, banku WestLB. Wielokrotnie wyróżniany w prestiżowych rankingach ekonomicznych.

Olaf Osica dyrektor ds. badań i rozwoju

Swoją karierę analityczną rozpoczynał w latach 1998-2002 w Centrum Stosunków Międzynarodowych. Następnie, w latach 2005-2010, był ekspertem Centrum Europejskiego Natolin w warszawskim Natolinie. W latach 2005-2011 pracował także jako wykładowca w Instytucie Unii Europejskiej Collegium Civitas. Był też uczestnikiem programów stypendialnych dla liderów opinii w USA i Francji. W swojej pracy badawczej zajmował się głównie tematyką bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, relacji transatlantyckich oraz stosunków zewnętrznych Unii Europejskiej.